Jedličkův ústav a školy ilustrace Jedličkův ústav a školy – kvalitní bezbariérová škola, která ucelenou rehabilitací připravuje děti a mládež s tělesným postižením k integraci do života. logo Praha
Jedličkův ústav a Mateřská škola a Základní škola a Střední škola, V Pevnosti 4, 128 41 Praha 2,
tel.: 241 083 233, e-mail: jus@jus.cz, IČO: 70 87 31 60
ilustraceO nás
ilustraceAktuality z Jedle
ilustraceNaše služby
ilustraceBezbariérové školy JÚŠ
Projekty a pravidelné aktivity
Centrum služeb Vyšehrad
Pronájmy volných prostor
Výběrová řízení a pracovní příležitosti
Podporují nás
Kontakty
100 let Jedličkova ústavu
Fotogalerie
Objednávání jídel
Mapa stránek

 

Suplování  

 

 

 

 
Události z Jedle - archiv 26. 11. Adventní koncert Nadace JÚ od 18.00 v Betlémské kapli
28.-30. 11. – Schola Pragensis –
24. ročník veletrhu pražského školství a vzdělávání v Kongresovém centru Praha i za účasti stánku Jedle
4. 12. Den otevřených dveří pro zájemce o studium
17. 12. Tanec pod jedličkou –
předvánoční tanečně-hudební program pro naše žáky od 10.00 a 12.00 v tělocvičně Na Topolce.
18. 12. Schody do nebe -
divadelní představení III. a VII. třídy ZŠ od 10.15 v divadelním sále Nové budovy.
18. 12. TOP 15 -
od 14 h začíná slavnostní vyhlášení nejúspěšnějších sportovců SC JÚ Praha v hotelu Holiday Inn u Kongresového centra Praha.
19. 12. Vánoční trhy na Staré budově –
od 14 do 17 h na nádvoří Staráku opět zavládne adventní atmosféra plná dobrot, koled a příležitostí koupit u stánků nějaké hezké dárky.

S hlubokou lítostí si Vám dovolujeme oznámit, že 4. srpna 2019 zemřel ve věku více jak 91 let Profesor Jan Pfeiffer, který byl nestorem české rehabilitační medicíny, zakladatelem Kliniky rehabilitačního lékařství 1. lékařské fakulty UK a zároveň dlouholetým spolupracovníkem Jedličkova ústavu a škol.

S žáky s tělesným postižením v našem zařízení pracoval nepřetržitě od 50. let až do současnosti, a to nejen v roli rehabilitačního lékaře, ale po určitou dobu také coby náruživý skautský vedoucí alias Racek. O „Jedli“ vždy mluvil jako o své srdeční záležitosti. Jeho odborná erudice, empatie a životní optimismus nám všem budou moc chybět.

Pane Profesore, děkujeme za vše!


U příležitosti 150. výročí narození našeho zakladatele vyšlo aktualizované vydání knihy od Aleše Dvořáka: Rudolf Jedlička - Samaritán v bílém plášti.

Publikaci je možné zakoupit přímo od nakladatelství Books & Pipes Publishing v e-shopu za 179,- Kč


Co nás čeká
27. 3. Tisková konference projektu Remobil - od 10.00 v Ta Kavárně proběhne setkání s novináři, kterým budou představeny výsledky a pokračování společensky odpovědného projektu na recyklaci starých mobilních telefonů. Remobil zároveň dlouhodobě spolupracuje s Jedlí a z rukou jeho zástupců nám bude předán šek na 100.000 Kč, za který se pořídí speciální polohovací židle pro naše žáky s nejtěžším postižením.
1. 4. Uplyne 106 let od založení Jedličkova ústavu a škol
1. 4. V měsíčníku Můžeš vyjde velká reportáž o Jedli.
12., 15., 23. a 25. 4. se uskuteční jednotlivá kola přijímacích zkoušek na naše střední školy.
18. - 22.4. Velikonoční prázdniny
20.-21.4. pořádá Sportovní Club JÚ Praha Mistrovství ČR v curlingu vozíčkářů v hale na pražských Roztylech i za účastí 2 družstev z Jedle.


Abilympiáda pro děti a mládež již po 18
Termín: sobota 18.5.2019 od 9.00 hod.

Rádi bychom Vás informovali, že jsme otevřeli registrace přihlášek do jednotlivých disciplín na Abilympiádu pro děti a mládež. Tentokrát se budeme tematicky věnovat prof. Rudolfu Jedličkovi, jehož  150. výročí narození si v letošním roce připomínáme. V letošním roce jsme udělali jednu změnu, tou je hromadná registrace žáků škol Jedličkova ústavu. To znamená, že zájemci o soutěže se budou hlásit přímo u vedoucího Abilympiády Martina Knappa (m.knapp@jus.cz), který je potom sám zaregistruje do systému.
Připraveno je 14 disciplín pro děti od 6 do 18 let (kategorie mladší 6-12 let, kategorie starší 13-18 let).
Další informace jsou na webu: www.abiprodeti.cz


15. 3. Společenský ples - fotogalerie


26. 2. byla řeč o našem zakladateli v pořadu ČT Sama doma
Kromě toho jste si také mohli v pátek 22.2. poslechnout tento rozhovor s naším panem ředitelem od 17.10 h na ČRo Rádiu Junior
A nezapomněla na nás ani TV Noe

20. 2. proběhlo 150. výročí narození profesora Rudolfa Jedličky.

Zájem projevila i média, zde je pár odkazů:

Česká televize - Studio 6 v 7.21 h
Česká televize – Události v 19.21 h
Radiožurnál – archiv ze dne 20. 2. (ve 12.38 h, kratší verze bez soutěže šla i v 9.45)
Článek s audio odkazem

Děkujeme, pane profesore!


6. 2. Proběhl Den otevřených dveří 


12. 10. se od 10 do 17 h konala konference Dostupnost a význam komplexní rehabilitace pro děti a mládež s tělesným postižením . Pořadatelem je Jedličkův ústav a školy.


Český rozhlas Dvojka odvysílal vstup z Jedle o novém závěsném multifunkčním zařízení v místnosti naší rehabilitace a také o projektu Remobil, díky němuž mohlo být zařízení z velké části pořízeno. Na níže uvedeném odkazu si můžete najít zvukový záznam. V programu jde o pořad vysílaný v čase 13:08 Vstup - Zvědavosti - živě redaktor v terénu


 Hledáme dobrovolníky, kamarády a společníky pro pestrou paletu činností u dětí, které většinou používají ke svému pohybu nějaký ten vozík.
Občas je potřeba překonat překážku, suplovat ruce či nohy, a proto potřebujeme a vítáme nejen váš fyzický potenciál, ale také vaši snahu, ochotu, nápady i dobrou náladu.
Pokud máte zájem aktivně využít svůj volný čas a chcete se seznámit s novými lidmi, můžete kontaktovat koordinátorku dobrovolníků:
Klára Falcová
k.falcova@jus.cz
702 186 935
Těšíme se na Vás!

Díky podpoře Nadace Martina Romana v rámci projektu Čtení pomáhá jsme získali nové ovládání počítače očima v celkové hodnotě 108.517,- Kč. Jde o soubor dvou speciálních počítačových programů - DiagView, Look to Learn a přídavného zařízení, které zpřístupňuje počítač pohybem očí - Tobii PCEye Go. Tobii je jednoduchá přenosná lišta se dvěma kamerami, není potřeba mít na hlavě brýle či jiné omezující předměty.

Díky všem, kteří se na získání nové kompenzační pomůcky podíleli (včetně dětí, které pomohly svým čtením), především pak týmu "erga". Velké poděkování pochopitelně patří i Nadaci Martina Romana a projektu Čtení pomáhá. www.ctenipomaha.cz


25. 2. byl odvysílán Českou televizí pořad Gejzír o Pavlu Martínkovi - šéf Sportovního clubu Jedličkova ústavu a učitel tělocviku v Jedli. Sledujte reportáž od stopy 7:07


V rámci projektu Remobil jsme v Jedli během ledna nasbírali celkem 278 starých mobilních telefonů určených k recyklaci.

Společnost Retela takto získává vyřazené mobily v desítkách firem a po skončení projektu dá Jedli za každý kousek 10,- Kč.

Kdo chce, může ulehčit přírodě a podpořit Jedli vhozením nepotřebného přístroje do sběrného boxu v naší TA KAVÁRNĚ.

Díky všem, kdo se dosud zapojili!


Jedle se zapojila do projektu Čtení pomáhá. Zařazen byl nákup systému ovládání počítače očima, který bude našim žákům k dispozici v rámci ergoterapie.
Kdo se chce zapojit do Čtení pomáhá a podpořit Jedli, nechť se podívá na odkaz


12. ledna v Jedli přibyly dva boxy na staré mobily. Společnost Retela v rámci projektu Remobil daruje Jedli 10 Kč za každý kousek získaný k recyklaci (více viz http://www.jus.cz/remobil ).

Zapojena je řada firem. Kdo chcete podpořit Jedli a životní prostředí, přijďte se starým mobilem do naší TA KAVÁRNY, kde bude sběrný box až do konce června 2016.


Článek o naší bývalé studentce sociální činnosti - Lucce Boučkové, která výrazně pomohla kamarádce po úrazu. Je to příběh o nezištné pomoci člověka, který má sám handicap a je velmi inspirativní pro nás všechny. Článek vyšel v lednovém čísle časopisu Můžeš.


1. 12. Fórum dárců udělilo Nadaci Jedličkova ústavu

2. cenu v kategorii Komunikační počin roku 2015 za Integrovanou kampaň projektu Aukce fotbalových a hokejových dresů.

Děkujeme a gratulujeme!
22. 10. jsme oslavili 25. narozeniny Nadace Jedličkova ústavu.

Děkujeme za plodnou spolupráci a gratulujeme!

Fotografie z akce najdete zdeJedličkův ústav a školy navázal spolupráci s firmou Retela, s.r.o. , která se více než 10 let specializuje na ekologické nakládání s odpady z elektrických a elektronických zařízení. Od září 2015 jsme se stali partnerem jejího půlročního neziskového projektu REMOBIL , jehož cílem je nejen osvěta v oblasti ekologicky odpovědného chování, ale také navýšení počtu zrecyklovaných již nepotřebných spotřebičů – v tomto případě mobilních telefonů.
Za každý vybraný telefon v rámci projektu od společnosti Retela, obdrží JÚŠ 10,-Kč. Celkový finanční příspěvek, využijeme na zakoupení speciálního vybavení sloužícího našim žákům a studentům (závěsný transportní systém).
 

 

 
poslední aktualizace 28.11.2019

nahoru