Jedličkův ústav a školy ilustrace Jedličkův ústav a školy – kvalitní bezbariérová škola, která ucelenou rehabilitací připravuje děti a mládež s tělesným postižením k integraci do života. logo Praha
Jedličkův ústav a Mateřská škola a Základní škola a Střední škola, V Pevnosti 4, 128 41 Praha 2,
tel.: 241 083 233, e-mail: jus@jus.cz, IČO: 70 87 31 60
ilustraceO nás
ilustraceAktuality z Jedle
ilustraceNaše služby
ilustraceBezbariérové školy JÚŠ
Projekty a pravidelné aktivity
Centrum služeb Vyšehrad
Pronájmy volných prostor
Výběrová řízení a pracovní příležitosti
Podporují nás
Kontakty
100 let Jedličkova ústavu
Fotogalerie
Objednávání jídel
Mapa stránek

 


 
 

Probíhají letní prázdniny

 

Rozvrh hodin 2017-18

Bulletin 2017-18

Události z Jedle - archiv 

 

 


27. 6. od 10.00 Prázdniny nanečisto - tradiční akce plná sportu, her a zábavy pro malé i velké, s postižením i bez něj.

21. 6. Kopačky Rudy Jedličky – fotbalové klání mezi týmy našich zaměstnanců, žáků, rodičů a přátel ze spřízněných organizací.Fotogalerie

14. 6. se u nás uskutečnil narozeninový den ke 105. výročí založení Jedle. Fotky najdete zde a také si můžete poslechnout reportáž z Radiožurnálu nebo se podívat na pořad Z metropole o naší historii i současnosti. 

13. 6. Šachový turnaj O Šemíka se konal ve středu na Topolce 3. patro od 17 do 20 hodin. Turnaj pořádá JÚ a PROTEBE. 


Fotky z plesu od profesionálního fotografa jsou ke shlédnutí ZDE   Pokud máte zájem, lze udělat fotografie v papírové podobě. Cena je 12 Kč za fotku 10x15cm a 70Kč za fotku 20X30cm. Kontakt - foto.sojka@seznam.cz  


Český rozhlas Dvojka 19. 2. odvysílal vstup z Jedle o novém závěsném multifunkčním zařízení v místnosti naší rehabilitace a také o projektu Remobil, díky němuž mohlo být zařízení z velké části pořízeno. Na níže uvedeném odkazu si můžete najít zvukový záznam. V programu jde o pořad vysílaný v čase 13:08 Vstup - Zvědavosti - živě redaktor v terénu


14.2.2018 (na svátek sv. Valentýna a zároveň v Popeleční středu) proběhl v Jedličkově ústavu a školách Den otevřených dveří. Potěšila nás návštěva 25 žáků 3. tř. ze ZŠ Campanus, kteří přišli v rámci projektu „Kde pracují rodiče“. Navštívilo nás také 5 kolegů z o.p.s. Chaloupky Baliny – Klub Lebeda na Vysočině, kde provozují zahradní terapii a starají se o klienty s podobným typem postižení, jaký mají naši žáci. Stěžejní však nás byla návštěva zájemců o vzdělávání v JÚŠ. Vážných zájemců o studium na stření škole, kteří navštívili mimo školní třídy i sociální pracovnici či výchovnou poradkyni, bylo 11, do základní školy by rádi přestoupili 4 žáci. A kolik lidí prošlo otevřenými dveřmi jednotlivých budov? Nová budova (ZŠ, Obchodní škola, Sociální činnost, SPC, jídelna, divadelní sál, knihovna) přivítala 47 návštěvníků + 25 dětí ze ZŠ Campanus, na Starou budovu (dílny učebních oborů Šití oděvů, Keramické práce, Knihařské práce, pracovně rehabilitační dílny textilní, obrábění dřeva, košíkářská a keramická, třídy Praktické školy dvouleté, cvičná kuchyně, ubytování klientů, kteří dochází do škol mimo JÚŠ) a žáky v ní pracující se přišlo podívat 38 lidí, Topolku C (pracoviště ergoterapie a fyzioterapie, vodoléčbu, SPC ambulantní část) navštívilo 20 osob, Topolku F (ubytování klientů týdenního stacionáře z PŠ, OŠ, ZŠ a učebních oborů) vidělo 40 zájemců a TAP (ubytování klientů týdenního stacionáře ze střední školy – maturitní obor Sociální činnost) 12 zájemců.
Zdálo se, že všichni odcházejí spokojeni.


Den otevřených dveří v Jedli

se konal 14. února 2018

 

Podrobnější informace zde  
26. 10. Byl slavnostně představen a pokřtěn kalendář Naděje a legendy 2018, který pro Jedli ve spolupráci s ASC Dukla a Ministerstvem obrany ČR nafotil Robert Vano. Stalo se tak v rámci vyhlášení Armádního sportovce roku 2017. Záznam z této události přinese Česká televize 31. 10. od 16.30 na ČT Sport.
Cena kalendáře je 200 Kč a bude k zakoupení v naší TA KAVÁRNĚ (www.takavarna.cz ), nebo ho lze objednat přes email: e.svehlova@jus.cz
Nadějné mládí plné ideálů a energie se potkává s inspirativní zkušeností úspěšných legend sportovních kolbišť – to je idea kalendáře Naděje a legendy 2018. Před objektiv renomovaného fotografa Roberta Vana se tak postavili začínající sportovci s tělesným postižením společně se svými vzory, jejichž výkonům se obdivujeme i po letech. Obě skupiny spojuje láska ke sportu-pohybu, nezdolný duch a smysl pro fair-play, což jsou hodnoty nadčasové, byť se je tímto projektem pokoušíme vměstnat do pouhých třinácti měsíců.

Zde si prohlédněte fotky z této akce6. 6. se uskutečnil Den pro děti s Ministerstvem obrany ČR na letišti ve Kbelích. Zde je krátké ohlédnutí - Tisková zpráva
Děkujeme ministerstvu, firmám zapojeným do projektu Remobil a všem organizátorům.
Fotografie z celé akce najdete zde


 Hledáme dobrovolníky, kamarády a společníky pro pestrou paletu činností u dětí, které většinou používají ke svému pohybu nějaký ten vozík.
Občas je potřeba překonat překážku, suplovat ruce či nohy, a proto potřebujeme a vítáme nejen váš fyzický potenciál, ale také vaši snahu, ochotu, nápady i dobrou náladu.
Pokud máte zájem aktivně využít svůj volný čas a chcete se seznámit s novými lidmi, můžete kontaktovat koordinátorku dobrovolníků:
Klára Falcová
k.falcova@jus.cz
702 186 935
Těšíme se na Vás!

Díky podpoře Nadace Martina Romana v rámci projektu Čtení pomáhá jsme získali nové ovládání počítače očima v celkové hodnotě 108.517,- Kč. Jde o soubor dvou speciálních počítačových programů - DiagView, Look to Learn a přídavného zařízení, které zpřístupňuje počítač pohybem očí - Tobii PCEye Go. Tobii je jednoduchá přenosná lišta se dvěma kamerami, není potřeba mít na hlavě brýle či jiné omezující předměty.

Díky všem, kteří se na získání nové kompenzační pomůcky podíleli (včetně dětí, které pomohly svým čtením), především pak týmu "erga". Velké poděkování pochopitelně patří i Nadaci Martina Romana a projektu Čtení pomáhá. www.ctenipomaha.cz


25. 2. byl odvysílán Českou televizí pořad Gejzír o Pavlu Martínkovi - šéf Sportovního clubu Jedličkova ústavu a učitel tělocviku v Jedli. Sledujte reportáž od stopy 7:07


V rámci projektu Remobil jsme v Jedli během ledna nasbírali celkem 278 starých mobilních telefonů určených k recyklaci.

Společnost Retela takto získává vyřazené mobily v desítkách firem a po skončení projektu dá Jedli za každý kousek 10,- Kč.

Kdo chce, může ulehčit přírodě a podpořit Jedli vhozením nepotřebného přístroje do sběrného boxu v naší TA KAVÁRNĚ.

Díky všem, kdo se dosud zapojili!


Jedle se zapojila do projektu Čtení pomáhá. Zařazen byl nákup systému ovládání počítače očima, který bude našim žákům k dispozici v rámci ergoterapie.
Kdo se chce zapojit do Čtení pomáhá a podpořit Jedli, nechť se podívá na odkaz


12. ledna v Jedli přibyly dva boxy na staré mobily. Společnost Retela v rámci projektu Remobil daruje Jedli 10 Kč za každý kousek získaný k recyklaci (více viz http://www.jus.cz/remobil ).

Zapojena je řada firem. Kdo chcete podpořit Jedli a životní prostředí, přijďte se starým mobilem do naší TA KAVÁRNY, kde bude sběrný box až do konce června 2016.


Článek o naší bývalé studentce sociální činnosti - Lucce Boučkové, která výrazně pomohla kamarádce po úrazu. Je to příběh o nezištné pomoci člověka, který má sám handicap a je velmi inspirativní pro nás všechny. Článek vyšel v lednovém čísle časopisu Můžeš.


1. 12. Fórum dárců udělilo Nadaci Jedličkova ústavu

2. cenu v kategorii Komunikační počin roku 2015 za Integrovanou kampaň projektu Aukce fotbalových a hokejových dresů.

Děkujeme a gratulujeme!
22. 10. jsme oslavili 25. narozeniny Nadace Jedličkova ústavu.

Děkujeme za plodnou spolupráci a gratulujeme!

Fotografie z akce najdete zdeJedličkův ústav a školy navázal spolupráci s firmou Retela, s.r.o. , která se více než 10 let specializuje na ekologické nakládání s odpady z elektrických a elektronických zařízení. Od září 2015 jsme se stali partnerem jejího půlročního neziskového projektu REMOBIL , jehož cílem je nejen osvěta v oblasti ekologicky odpovědného chování, ale také navýšení počtu zrecyklovaných již nepotřebných spotřebičů – v tomto případě mobilních telefonů.
Za každý vybraný telefon v rámci projektu od společnosti Retela, obdrží JÚŠ 10,-Kč. Celkový finanční příspěvek, využijeme na zakoupení speciálního vybavení sloužícího našim žákům a studentům (závěsný transportní systém).
 

 

 
poslední aktualizace 03.08.2018

nahoru