Jedličkův ústav a školy ilustrace Jedličkův ústav a školy – kvalitní bezbariérová škola, která ucelenou rehabilitací připravuje děti a mládež s tělesným postižením k integraci do života. logo Praha
Jedličkův ústav a Mateřská škola a Základní škola a Střední škola, V Pevnosti 4, 128 41 Praha 2,
tel.: 241 083 233, e-mail: jus@jus.cz, IČO: 70 87 31 60
ilustraceO nás
ilustraceAktuality z Jedle
ilustraceNaše služby
ilustraceBezbariérové školy JÚŠ
Projekty a pravidelné aktivity
Centrum služeb Vyšehrad
Pronájmy volných prostor
Výběrová řízení a pracovní příležitosti
Podporují nás
Kontakty
110 let Jedličkova ústavu
Fotogalerie
Objednávání jídel
Mapa stránek

 

         

Suplování

 

Události z Jedle - archiv


 

Abilympiáda letos proběhne v sobotu 27. dubna, více informací a přihlášky - https://abiprodeti.cz/

Ve čtvrtek 21. března proběhly na SB tradiční jarní trhy. Podívejte se do naší Fotogalerie

Vážení žáci/klienti, rodiče, zaměstnankyně, zaměstnanci,
k 14. 3. 2024 není změna v počtu oznámení výskytu černého kašle. Stále se tedy jedná o jeden výskyt nahlášený již 6. 3. 2024.
Dne 13. 3. obdržely všechny školy na území HMP první dopis k tématu černého kašle od Hygienické stanice HMP. Tímto postupem se řídíme. Zcela odpovídá našemu předchozímu postupu přímo individuálně námi komunikovaném s HSHMP.  
Situace je tedy nezměněna. Stále prosíme o obezřetnost a případné bezodkladné informování.
Děkuji.
Mgr. Petr Hrubý
14. 3. 2024

 


Vážení žáci/klienti, rodiče, zaměstnankyně, zaměstnanci,
aktuálně jsme obdrželi informaci o výskytu černého kašle (1x žák, 1x zaměstnanec školy). Obě tyto osoby byly v JÚŠ naposledy více než před měsícem. V současné době nejsou nařízena žádná epidemiologická opatření, což jsme konzultovali s Hygienickou stanicí HMP. Nechceme vyvolávat paniku, informaci zveřejňujeme z důvodu, abyste byli obezřetní.

Ředitelské volno
V souladu s § 24, odst. 2, zákona č. 561/2004 Sb., Školský zákon, ve znění pozdějších předpisů, vyhlašuje ředitel škol z důvodu konání školní části přijímací zkoušky na dny 22. a 23. 4. 2024 ředitelské volno pro žáky ZŠ a SŠ.

Masopust - foto L. Polnický

Veřejná anketa "Co víte o Jedli?" , kterou natočili žáci OŠ3 a
dokumentární film třídy S2 Po stopách Rudolfa Jedličky

Společenský ples objektivem L. Polnického


pro uchazeče o studium na základní škole a středních školách JÚŠ

Návštěvu je třeba sjednat předem prostřednictvím tohoto kontaktu:
Mgr. Eva Völflová - e.volflova@jus.cz (výchovný poradce)


Balíček okamžité pomoci Pražanům - hlavní město Praha usnesením Zastupitelstva hl. m. Prahy umožňuje ve školním roce 2023/2024 čerpat finanční podporu. Školy JÚŠ se do projektu zapojily v rámci úlev za školní výdaje pro rodiny ve finanční tísni. Více informací o finanční podpoře

Den otevřených dveří 6. prosince - proběhl tentokrát pouze pro uchazeče na SŠ

25. 4. se u nás konala konference Diagnostické dny, kterou tradičně pořádá Somatopedická společnost, tentokrát v úzké spolupráci s Jedlí u příležitosti 110. výročí založení JÚŠ. Díky všem přednášejícím, organizátorům, účastníkům a v neposlední řadě i našim žákům s pedagogy z keramické výroby a knihařských prací za výrobu hezkých dárků! Fotky v naší Fotogalerii

Článek o historii
Již v prosincovém čísle časopisu Můžeš vyšel článek o historii od našeho kolegy Petra Koláře, ve kterém se dočtete právě i o počátcích Jedle – zde je odkaz na pdf časopisu. MUZES-03_2022-STRANY.pdf
 
Reportáž Českého rozhlasu
Hned několik stanic Českého rozhlasu odvysílalo 1. dubna 2023 následující reportáž. V odkazu si najděte si čas vysílání z 1. 4. v 8 hodin 38 minut a 47 sekund. Celodenní záznamy | Český rozhlas

 

Olympiáda v anglickém jazyce
Ve druhé polovině března se na našich středních školách uskutečnilo školní kolo soutěže v anglickém jazyce. Na prvních příčkách se umístili žáci oboru sociální činnost Tomáš Procházka (třída S2) a Jakub Novotný (třída S2).

Jakub Novotný Jedličkův ústav reprezentoval rovněž v obvodním kole organizovaném pod záštitou Fakulty mezinárodních vztahů Vysoké školy ekonomické v Praze, kde se umístil na čtvrtém místě ve své kategorii (žáci středních odborných škol).

Všem účastníkům olympiády gratulujeme za jejich nadprůměrný výkon a přejeme jim, aby své dovednosti v anglickém jazyce rozvíjeli nejen v rámci studia, ale taktéž v běžném životě!


Na cenu pro dobrovolníka (Hestia) nominována naše Hanka Marková, která vydržela pokračovat, obdržela cenu Křesadlo - Letošní podtitulem je dobrovolnictví okolnostem navzdory.  

Fotky z předávání cen najdete ve fotogalerii

KŘESADLO – cena pro dobrovolníky
Od roku 2001 organizace Hestia oceňuje dobrovolníky za jejich činnost. Jedná se o symbolické poděkování spojené se slavnostním předávání v Primátorské rezidenci. Oceněné vybírá komise složená z lidí z neziskového sektoru, firem a akademické sféry. Hodnotit něco, co se nedá změřit ani zvážit a mezi sebou porovnat se snažíme zobjektivnit relativně velkou komisí (zpravidla hodnotí 15-20 lidí).  Z došlých nominací komise vybírá 10 laureátů. Dobrovolníka nevymezujeme definicí. Důležitější jsou příběhy, kdy je dobrovolnictví prostředkem posunu či změny, ať už z pohledu dobrovolníka, organizace nebo komunity. Dobrovolník se svou činností neobětuje pro vyšší blaho, ale uvědomuje si, co mu dobrovolnictví dává. 

 
 poslední aktualizace 12.04.2024

nahoru