Jedličkův ústav a školy ilustrace Jedličkův ústav a školy – kvalitní bezbariérová škola, která ucelenou rehabilitací připravuje děti a mládež s tělesným postižením k integraci do života. logo Praha
Jedličkův ústav a Mateřská škola a Základní škola a Střední škola, V Pevnosti 4, 128 41 Praha 2,
tel.: 241 083 233, e-mail: jus@jus.cz, IČO: 70 87 31 60
ilustraceO nás
ilustraceAktuality z Jedle
ilustraceNaše služby
ilustraceBezbariérové školy JÚŠ
Projekty a pravidelné aktivity
Centrum služeb Vyšehrad
Pronájmy volných prostor
Výběrová řízení a pracovní příležitosti
Podporují nás
Kontakty
110 let Jedličkova ústavu
Fotogalerie
Objednávání jídel
Mapa stránek

sportovní klub JÚ

Sportovní klub Jedličkova ústavu v Praze byl založen v roce 1994. Jeho smyslem je zajištění možností sportovního vyžití pro lidi se zdravotním postižením. Od roku 1997 je klub řádným členem České federace Spastic Handicap, o.s., která organizuje soutěže především pro spasticky postižené sportovce, ale na většině soutěží mohou startovat i nespasticky tělesně postižení sportovci. 

V současné době registrujeme 196 řádných členů. Jedná se většinou o klienty Jedličkova ústavu, ovšem na tréninky také pravidelně dojíždějí zájemci z celé Prahy i okolí. V SC JÚ Praha provozujeme: atletiku, florbal, bocciu, cyklistiku, lukostřelbu, curling, stolní tenis, plavání, závěsný kuželník, fotbal, šachy, pořádáme též kurzy jízdy na monolyži a pro odvážné zájemce akce s prvky horolezectví. 

Především v atletice, curlingu, boccie a cyklistice (včetně jízdy na tricyklu) dosahují naši členové velmi dobrých výsledků i na světových soutěžích. Nejúspěšnějšími sportovci jsou paralympionici, kteří soutěžili na Letních paralympijských hrách: Markéta Macková (tricyklistka) - 3. místo v časovce a 9. místo v silničním závodě, Daniela Vrátilová (atletika) - 4. místo v hodu diskem (vytvořila nový paralympijský rekord),  František Serbus  (atletika) - 6. místo ve vrhu koulí a 7. místo v hodu diskem a Petr Vrátil (atletika) - 8. místo v hodu oštěpem.  
V neposlední řadě má SC JÚ Praha tým curlerů na vozíku, který nemá v ČR konkurenci a tvoří základ reprezentačního týmu ČR, který se prosazuje i na mezinárodním poli.
Ideálním sportem pro lidi s nejtěžším stupněm postižení je boccia  (hra pravidly podobná petaque), která je v Jedli velmi populární. V boccie máme v současné době 4 reprezentanty ČR.
Tradičně jsme pořadateli Mezinárodního mistrovství ČR v boccia a curlingu vozíčkářů.

Velmi neobvyklou činností zdravotně postižených, kterou můžeme zájemcům nabídnout, je slaňování hradeb Vyšehradu na invalidním vozíku a překonávání lanových drah. Tento program připravujeme ve spolupráci s organizací Outdoor Aktivity 1-2x  ročně  v „teplých“ měsících. V zimních měsících pořádáme, dle zájmu, klasické lyžařské kurzy pro chodící studenty středních škol a ve spolupráci s OA Jánské Lázně organizujeme kurzy jízdy na monolyži pro vozíčkáře.

V případě zájmu o pravidelné sportování v atletice, boccia, cyklistice, lukostřelbě nebo curlingu na vozíku nás prosím kontaktujte:

SC Jedličkova ústavu Praha, o.s.
Mgr. P. Martínek, D. Vrátilová, Bc. P. Vrbová
V Pevnosti 4, 128 41 Praha 2
Tel./fax: 241 083 104, 724 084 119
E-mail: scjupraha@centrum.cz
Webové stránky Sportovního klubu : www.scjupraha.eu
IČO: 62933744
Bank.spoj.: 102106252/0300 -ČSOB
poslední aktualizace 17.12.2012

nahoru
ilustraceilustraceilustraceilustraceilustrace