Jedličkův ústav a školy ilustrace Jedličkův ústav a školy – kvalitní bezbariérová škola, která ucelenou rehabilitací připravuje děti a mládež s tělesným postižením k integraci do života. logo Praha
Jedličkův ústav a Mateřská škola a Základní škola a Střední škola, V Pevnosti 4, 128 41 Praha 2,
tel.: 241 083 233, e-mail: jus@jus.cz, IČO: 70 87 31 60
ilustraceO nás
ilustraceAktuality z Jedle
ilustraceNaše služby
ilustraceBezbariérové školy JÚŠ
Projekty a pravidelné aktivity
Centrum služeb Vyšehrad
Pronájmy volných prostor
Výběrová řízení a pracovní příležitosti
Podporují nás
Kontakty
110 let Jedličkova ústavu
Fotogalerie
Objednávání jídel
Mapa stránek

Centrum služeb Vyšehrad

Základní informace o centru

Centrum služeb Vyšehrad to je dnes několik subjektů - občanských sdružení i nadace, které rozšiřují, navazují, podporují, doplňují služby, které může poskytovat a poskytuje JÚŠ.

Centrum služeb Vyšehrad je volné sdružení několika právních subjektů, které vznikají z aktuálních potřeb mladých lidí se zdravotním a zejména tělesným postižením. V tom je také odpověď, proč právě na Vyšehradě, kde již přes devadesát let působí JÚŠ. Jeho absolventi - ale nejen oni - potřebují další služby a podporu. Zároveň se kolem JÚŠ sdružují lidé, respektive prochází lidé, kteří chtějí a pomáhají další služby nabízet.

Centrum služeb Vyšehrad působí již řadu let. Přesněji to říct nelze, stejně jako nelze zcela přesně vymezit hranice samotného centra. Prostě je tu, stále více jej vnímáme, a ono stále zřetelněji působí.

Centrum služeb Vyšehrad je i ukázka toho, jak mohou doplňovat a potencovat své možnosti „velká kamenná zařízení” typu JÚŠ s menšími flexibilnějšími, pružnějšími zařízeními typu občanských sdružení. 

Do CSV patří:

Nadace JÚ 
Borůvka Praha, o. p. s.
PROTEBE, o. s. 
TAP, o. s.  
Sportovní club JÚ
MATURUS, o. p. s. 
Země lidí, o. p. s. 

 
poslední aktualizace 17.04.2023

nahoru