Jedličkův ústav a školy ilustrace Jedličkův ústav a školy – kvalitní bezbariérová škola, která ucelenou rehabilitací připravuje děti a mládež s tělesným postižením k integraci do života. logo Praha
Jedličkův ústav a Mateřská škola a Základní škola a Střední škola, V Pevnosti 4, 128 41 Praha 2,
tel.: 241 083 233, e-mail: jus@jus.cz, IČO: 70 87 31 60
ilustraceO nás
ilustraceAktuality z Jedle
ilustraceNaše služby
ilustraceBezbariérové školy JÚŠ
Projekty a pravidelné aktivity
Centrum služeb Vyšehrad
Pronájmy volných prostor
Výběrová řízení a pracovní příležitosti
Podporují nás
Kontakty
100 let Jedličkova ústavu
Fotogalerie
Objednávání jídel
Mapa stránek

 

Suplování  

 

 

 

 
Události z Jedle - archiv 

 


15. 3. Společenský ples Jedličkova ústavu a škol - od 18.00 v Kongresovem centru Praha

6. 2. Proběhl Den otevřených dveří 


12. 10. se od 10 do 17 h konala konference Dostupnost a význam komplexní rehabilitace pro děti a mládež s tělesným postižením . Pořadatelem je Jedličkův ústav a školy.


Český rozhlas Dvojka odvysílal vstup z Jedle o novém závěsném multifunkčním zařízení v místnosti naší rehabilitace a také o projektu Remobil, díky němuž mohlo být zařízení z velké části pořízeno. Na níže uvedeném odkazu si můžete najít zvukový záznam. V programu jde o pořad vysílaný v čase 13:08 Vstup - Zvědavosti - živě redaktor v terénu


 Hledáme dobrovolníky, kamarády a společníky pro pestrou paletu činností u dětí, které většinou používají ke svému pohybu nějaký ten vozík.
Občas je potřeba překonat překážku, suplovat ruce či nohy, a proto potřebujeme a vítáme nejen váš fyzický potenciál, ale také vaši snahu, ochotu, nápady i dobrou náladu.
Pokud máte zájem aktivně využít svůj volný čas a chcete se seznámit s novými lidmi, můžete kontaktovat koordinátorku dobrovolníků:
Klára Falcová
k.falcova@jus.cz
702 186 935
Těšíme se na Vás!

Díky podpoře Nadace Martina Romana v rámci projektu Čtení pomáhá jsme získali nové ovládání počítače očima v celkové hodnotě 108.517,- Kč. Jde o soubor dvou speciálních počítačových programů - DiagView, Look to Learn a přídavného zařízení, které zpřístupňuje počítač pohybem očí - Tobii PCEye Go. Tobii je jednoduchá přenosná lišta se dvěma kamerami, není potřeba mít na hlavě brýle či jiné omezující předměty.

Díky všem, kteří se na získání nové kompenzační pomůcky podíleli (včetně dětí, které pomohly svým čtením), především pak týmu "erga". Velké poděkování pochopitelně patří i Nadaci Martina Romana a projektu Čtení pomáhá. www.ctenipomaha.cz


25. 2. byl odvysílán Českou televizí pořad Gejzír o Pavlu Martínkovi - šéf Sportovního clubu Jedličkova ústavu a učitel tělocviku v Jedli. Sledujte reportáž od stopy 7:07


V rámci projektu Remobil jsme v Jedli během ledna nasbírali celkem 278 starých mobilních telefonů určených k recyklaci.

Společnost Retela takto získává vyřazené mobily v desítkách firem a po skončení projektu dá Jedli za každý kousek 10,- Kč.

Kdo chce, může ulehčit přírodě a podpořit Jedli vhozením nepotřebného přístroje do sběrného boxu v naší TA KAVÁRNĚ.

Díky všem, kdo se dosud zapojili!


Jedle se zapojila do projektu Čtení pomáhá. Zařazen byl nákup systému ovládání počítače očima, který bude našim žákům k dispozici v rámci ergoterapie.
Kdo se chce zapojit do Čtení pomáhá a podpořit Jedli, nechť se podívá na odkaz


12. ledna v Jedli přibyly dva boxy na staré mobily. Společnost Retela v rámci projektu Remobil daruje Jedli 10 Kč za každý kousek získaný k recyklaci (více viz http://www.jus.cz/remobil ).

Zapojena je řada firem. Kdo chcete podpořit Jedli a životní prostředí, přijďte se starým mobilem do naší TA KAVÁRNY, kde bude sběrný box až do konce června 2016.


Článek o naší bývalé studentce sociální činnosti - Lucce Boučkové, která výrazně pomohla kamarádce po úrazu. Je to příběh o nezištné pomoci člověka, který má sám handicap a je velmi inspirativní pro nás všechny. Článek vyšel v lednovém čísle časopisu Můžeš.


1. 12. Fórum dárců udělilo Nadaci Jedličkova ústavu

2. cenu v kategorii Komunikační počin roku 2015 za Integrovanou kampaň projektu Aukce fotbalových a hokejových dresů.

Děkujeme a gratulujeme!
22. 10. jsme oslavili 25. narozeniny Nadace Jedličkova ústavu.

Děkujeme za plodnou spolupráci a gratulujeme!

Fotografie z akce najdete zdeJedličkův ústav a školy navázal spolupráci s firmou Retela, s.r.o. , která se více než 10 let specializuje na ekologické nakládání s odpady z elektrických a elektronických zařízení. Od září 2015 jsme se stali partnerem jejího půlročního neziskového projektu REMOBIL , jehož cílem je nejen osvěta v oblasti ekologicky odpovědného chování, ale také navýšení počtu zrecyklovaných již nepotřebných spotřebičů – v tomto případě mobilních telefonů.
Za každý vybraný telefon v rámci projektu od společnosti Retela, obdrží JÚŠ 10,-Kč. Celkový finanční příspěvek, využijeme na zakoupení speciálního vybavení sloužícího našim žákům a studentům (závěsný transportní systém).
 

 

 
poslední aktualizace 07.02.2019

nahoru