Jedličkův ústav a školy ilustrace Jedličkův ústav a školy – kvalitní bezbariérová škola, která ucelenou rehabilitací připravuje děti a mládež s tělesným postižením k integraci do života. logo Praha
Jedličkův ústav a Mateřská škola a Základní škola a Střední škola, V Pevnosti 4, 128 41 Praha 2,
tel.: 241 083 233, e-mail: jus@jus.cz, IČO: 70 87 31 60
ilustraceO nás
ilustraceAktuality z Jedle
ilustraceNaše služby
ilustraceBezbariérové školy JÚŠ
Projekty a pravidelné aktivity
Centrum služeb Vyšehrad
Pronájmy volných prostor
Výběrová řízení a pracovní příležitosti
Podporují nás
Kontakty
100 let Jedličkova ústavu
Fotogalerie
Objednávání jídel
Mapa stránek
     

Suplování       

Aktuální týdenní plán akcí

Rozvrh hodin 2017-18

Bulletin 2017-18

Události z Jedle - archiv


 

 

Program na prosinec:

3.-10. 12. Zimní lyžařské soustředění Sportovního Clubu JÚ Praha v italském středisku Cavalese.
5. 12. Mikulášská s The Tap Tap – od 18 hodin se ve Fóru Karlín opět rozjede tradiční předvánoční show hudebníků z Jedle - více informací  
6. 12. Adventní koncert Nadace Jedličkova ústavu v Betlémské kapli – od 18 hodin dojde nejprve na setkání u sklenky vína, od 19 hodin pak vystoupí smíšený pěvecký sbor Gaudium Praha, mužský pěvecký sbor Pueri gaudentes a Server Abkerim (akordeon).
7. 12. Asistenční večírek s vernisáží, premiérou a hudbou -  Asistence o. p. s. zve od 18 hodin do Cafe Prostoru_  na setkání s vernisáží portrétů Jakuba Hraba (plus katalog asistujeme.cz ), premiéru zimního spotu asistujeme.cz a hudba v podání Typical Stereo  
12. 12. Vánoční besídka našich žáků - od 10.00 v divadelním sále školy
13. 12. Vánoční besídka našich žáků - od 10.00 v divadelním sále školy
13. 12. Top 15 – od 14 do 17.30 budou v hotelu Holiday Inn u Kongresové centra slavnostně vyhlášeni a oceněni nejlepší členové Sportovního Clubu Jedličkova ústavu Praha.
15. 12. Vánoční besídka našich žáků - od 14.00 v divadelním sále školy
21. 12. Vánoční trhy – od 14 hodin se opět setkáme na nádvoří naší Staré budovy V Pevnosti 4, abychom mohli něco hezkého koupit, ochutnat a poslechnout.


Příští Den otevřených dveří v Jedli se bude konat 14. února 2018


Od 8. listopadu bude v naší TA KAVÁRNĚ (Na Topolce 1) k zakoupení kalendář Naděje a legendy. Jeho cena je 200,- Kč.

A pozor, zahrnuje nejen celý rok 2018, ale také prosinec 2017, takže Vám může být užitečný už za pár týdnů!

Najdete v něm fotografie od Roberta Vana zachycující naše žáky se slavnými sportovci minulosti, kteří byli a jsou nějak spojeni s Duklou. O každém se v kalendáři také něco dočtete. Udělejte si radost, nebo pořiďte pro někoho hezký dárek k Vánocům.


26. 10. Byl slavnostně představen a pokřtěn kalendář Naděje a legendy 2018, který pro Jedli ve spolupráci s ASC Dukla a Ministerstvem obrany ČR nafotil Robert Vano. Stalo se tak v rámci vyhlášení Armádního sportovce roku 2017. Záznam z této události přinese Česká televize 31. 10. od 16.30 na ČT Sport.
Cena kalendáře je 200 Kč a bude k zakoupení v naší TA KAVÁRNĚ (www.takavarna.cz ), nebo ho lze objednat přes email: e.svehlova@jus.cz
Nadějné mládí plné ideálů a energie se potkává s inspirativní zkušeností úspěšných legend sportovních kolbišť – to je idea kalendáře Naděje a legendy 2018. Před objektiv renomovaného fotografa Roberta Vana se tak postavili začínající sportovci s tělesným postižením společně se svými vzory, jejichž výkonům se obdivujeme i po letech. Obě skupiny spojuje láska ke sportu-pohybu, nezdolný duch a smysl pro fair-play, což jsou hodnoty nadčasové, byť se je tímto projektem pokoušíme vměstnat do pouhých třinácti měsíců.

Zde si prohlédněte fotky z této akce


18. října můžete Jedli navštívit v rámci Dne otevřených dveří od 8.00 do 15.30. Rádi Vám představíme naše služby - vzdělávání, komplexní rehabilitaci, ubytování, volnočasové aktivity a další. Těšíme se na Vás! 13. září má naše TA KAVÁRNA 10. narozeniny.

Přijďte to společně oslavit! 15.00-21.00
www.takavarna.cz


Krátký klip s ohlédnutím za Abilympiádou pro děti a mládež 2017, která se konala v Jedli. 


 

6. 6. se uskutečnil Den pro děti s Ministerstvem obrany ČR na letišti ve Kbelích. Zde je krátké ohlédnutí - Tisková zpráva
Děkujeme ministerstvu, firmám zapojeným do projektu Remobil a všem organizátorům.
Fotografie z celé akce najdete zde


 Hledáme dobrovolníky, kamarády a společníky pro pestrou paletu činností u dětí, které většinou používají ke svému pohybu nějaký ten vozík.
Občas je potřeba překonat překážku, suplovat ruce či nohy, a proto potřebujeme a vítáme nejen váš fyzický potenciál, ale také vaši snahu, ochotu, nápady i dobrou náladu.
Pokud máte zájem aktivně využít svůj volný čas a chcete se seznámit s novými lidmi, můžete kontaktovat koordinátorku dobrovolníků:
Klára Falcová
k.falcova@jus.cz
702 186 935
Těšíme se na Vás!

Díky podpoře Nadace Martina Romana v rámci projektu Čtení pomáhá jsme získali nové ovládání počítače očima v celkové hodnotě 108.517,- Kč. Jde o soubor dvou speciálních počítačových programů - DiagView, Look to Learn a přídavného zařízení, které zpřístupňuje počítač pohybem očí - Tobii PCEye Go. Tobii je jednoduchá přenosná lišta se dvěma kamerami, není potřeba mít na hlavě brýle či jiné omezující předměty.

Díky všem, kteří se na získání nové kompenzační pomůcky podíleli (včetně dětí, které pomohly svým čtením), především pak týmu "erga". Velké poděkování pochopitelně patří i Nadaci Martina Romana a projektu Čtení pomáhá. www.ctenipomaha.cz


25. 2. byl odvysílán Českou televizí pořad Gejzír o Pavlu Martínkovi - šéf Sportovního clubu Jedličkova ústavu a učitel tělocviku v Jedli. Sledujte reportáž od stopy 7:07


V rámci projektu Remobil jsme v Jedli během ledna nasbírali celkem 278 starých mobilních telefonů určených k recyklaci.

Společnost Retela takto získává vyřazené mobily v desítkách firem a po skončení projektu dá Jedli za každý kousek 10,- Kč.

Kdo chce, může ulehčit přírodě a podpořit Jedli vhozením nepotřebného přístroje do sběrného boxu v naší TA KAVÁRNĚ.

Díky všem, kdo se dosud zapojili!


Jedle se zapojila do projektu Čtení pomáhá. Zařazen byl nákup systému ovládání počítače očima, který bude našim žákům k dispozici v rámci ergoterapie.
Kdo se chce zapojit do Čtení pomáhá a podpořit Jedli, nechť se podívá na odkaz


12. ledna v Jedli přibyly dva boxy na staré mobily. Společnost Retela v rámci projektu Remobil daruje Jedli 10 Kč za každý kousek získaný k recyklaci (více viz http://www.jus.cz/remobil ).

Zapojena je řada firem. Kdo chcete podpořit Jedli a životní prostředí, přijďte se starým mobilem do naší TA KAVÁRNY, kde bude sběrný box až do konce června 2016.


Článek o naší bývalé studentce sociální činnosti - Lucce Boučkové, která výrazně pomohla kamarádce po úrazu. Je to příběh o nezištné pomoci člověka, který má sám handicap a je velmi inspirativní pro nás všechny. Článek vyšel v lednovém čísle časopisu Můžeš.


1. 12. Fórum dárců udělilo Nadaci Jedličkova ústavu

2. cenu v kategorii Komunikační počin roku 2015 za Integrovanou kampaň projektu Aukce fotbalových a hokejových dresů.

Děkujeme a gratulujeme!
22. 10. jsme oslavili 25. narozeniny Nadace Jedličkova ústavu.

Děkujeme za plodnou spolupráci a gratulujeme!

Fotografie z akce najdete zdeJedličkův ústav a školy navázal spolupráci s firmou Retela, s.r.o. , která se více než 10 let specializuje na ekologické nakládání s odpady z elektrických a elektronických zařízení. Od září 2015 jsme se stali partnerem jejího půlročního neziskového projektu REMOBIL , jehož cílem je nejen osvěta v oblasti ekologicky odpovědného chování, ale také navýšení počtu zrecyklovaných již nepotřebných spotřebičů – v tomto případě mobilních telefonů.
Za každý vybraný telefon v rámci projektu od společnosti Retela, obdrží JÚŠ 10,-Kč. Celkový finanční příspěvek, využijeme na zakoupení speciálního vybavení sloužícího našim žákům a studentům (závěsný transportní systém).
 Samostatné bydlení pro mladé lidi s postižením

Pro zájemce z řad mladých lidí s tělesným handicapem nabízí Jedličkův ústav a školy v Praze nácvikové bydlení na přechodnou dobu. Bydlení se realizuje v jedno či dvougarsonkách za doprovodu a podpory určeného sociálního pracovníka. Cílem programu je posilovat kompetence mladých lidí k samostatnosti a usnadnění jejich přechodu do samostatného života. 

Případní zájemci o nácvikové  bydlení mohou získat více informací na http://www.jus.cz/samostatnebydleni nebo u Bc. Veronika Sedmíková na tel.č. 241 083 567,  e-mail: v.sedmikova@jus.cz  
poslední aktualizace 25.11.2017

nahoru